Het is weer vroeg donker. Wie na het werk de hond uitlaat, iets uit de schuur haalt of onderweg een lekke band moet bekijken, merkt al snel hoe handig een goede lamp is. Maar welke kiest u? Een kleine lamp voor in uw jaszak, een zo fel mogelijke lamp of liever een hoofdlamp? In deze blog zetten we de keuzes op een rij.
Waar let u op?
Voordat u kiest, helpt het om uzelf een paar vragen te stellen:
- Hoe vaak gebruikt u de lamp? Voor dagelijks gebruik is een oplaadbare lamp prettig. Ligt hij vooral in een la of in de auto, dan is een lamp op een gewone batterij of met zonnepaneel handig.
- Hoeveel licht hebt u nodig? Om het sleutelgat te vinden is weinig licht genoeg. Wilt u een donker pad of een groot erf verlichten, dan kiest u een fellere lamp.
- Wilt u ver of breed schijnen? Met een zoomfunctie kiest u zelf tussen een smalle, verre bundel en een brede bundel.
- Hebt u uw handen nodig? Bij klussen of sporten is een hoofdlamp vaak handiger dan een zaklamp.
Altijd bij u: klein en eenvoudig
De P1 pocket zaklamp is gemaakt om altijd bij u te hebben. Hij werkt op een enkele AA-batterij, die u overal kunt kopen en die niet bij de lamp zit. Met de telescopische zoom maakt u de lichtbundel breder of juist gerichter. Er zijn drie standen: fel, minder fel en knipperend. Een prima lamp voor in uw jaszak, uw tas of het dashboardkastje.

Current Components P1 XPE militaire zaklamp - pocket flashlight
Zo veel mogelijk licht
Hebt u echt veel licht nodig, bijvoorbeeld op een donker terrein of bij het zoeken naar iets in het gras, dan zijn de High Power-lampen de beste keuze. Dit zijn de felste zaklampen die we aanbieden.
De HP2 met XH-P50 LED heeft vijf standen: hoog, midden, laag, knipperend en SOS. Door de kop te verschuiven maakt u de bundel breder of smaller. De ingebouwde batterij laadt u op met de meegeleverde micro-USB kabel en gaat op een volle lading ongeveer 2 tot 4 uur mee, afhankelijk van onder meer de temperatuur.
De HP1 met XM-L2 LED heeft dezelfde vijf standen en laadt op via USB-C. Op een volle lading gaat hij ongeveer 2 uur mee. Handig: de knop kleurt rood in plaats van groen als de batterij bijna leeg is, zodat u op tijd kunt bijladen.

Current Components HP2 XH-P50 Militaire Zaklamp - High Power 2 Flashlight
Ver of breed: lampen met zoom
Wilt u de ene keer ver vooruit kijken en de andere keer een hele ruimte verlichten, kies dan een lamp met een flexibele bundel. Met de Z1 zaklamp schakelt u tussen een smalle bundel en een heel brede bundel. Er zijn drie standen: hoog, laag en knipperend. Op de lage stand spaart u de batterij. De lamp werkt op een meegeleverde 18650-batterij die 2 tot 4 uur meegaat, en de oplader zit erbij.

Current Components Z1 Militaire Zaklamp - Inc. Oplader - 18650 Batterij - XPE - Groot Licht
Een zaklamp en werklamp in een
De 2-in-1 zaklamp heeft naast de gewone lamp voorin ook een COB-lamp aan de zijkant. Die zijlamp geeft breed licht, handig als u bijvoorbeeld onder de motorkap of in de meterkast bezig bent. De lamp geeft 600 lumen, heeft een zoomfunctie en een knipperstand, en laadt op via de meegeleverde micro-USB kabel. Met de clip maakt u hem vast aan uw jas, tas of broek. De behuizing is IP65, dus bestand tegen stof en waterstralen.

Current Components - Militaire 2-in-1 Zaklamp - XPE + COB licht
Handen vrij met een hoofdlamp
Voor klussen, hardlopen in het donker of een avondwandeling is een hoofdlamp vaak de prettigste keuze. Het licht gaat mee waar u kijkt en u hebt beide handen vrij. De oplaadbare hoofdlamp met bewegingssensor heeft drie LED's en vier standen. Met de bewegingssensor zet u hem aan of uit door een zwaaibeweging voor de lamp, handig als uw handen vies zijn. Hij is kantelbaar, spatwaterdicht (IP54) en wordt geleverd met twee 18650-batterijen, een laadkabel, een 230V adapter en een 12V adapter voor in de auto.

Current Components - Hoofdlamp LED Oplaadbaar - Bewegingssensor - Inclusief Batterijen En Adapters - Kantelbaar
Voor in de auto of het noodpakket
Een lamp die lang in de auto of in een kast ligt, moet u niet steeds hoeven opladen. De S2 multifunctionele zaklamp laadt op via USB of via het ingebouwde zonnepaneel. Naast het gewone licht heeft hij zijverlichting in wit en een rood en blauw knipperlicht. Verder zitten er een alarm, een kompas, een magneet en een veiligheidsmes in. Wilt u het eenvoudiger, dan heeft de S1 ook het zonnepaneel en de zijverlichting, maar zonder de extra functies.

Current Components S2 Militaire Multifunctionele Zaklamp - XPE + SMD - Solar2 - Alarm - Hamer - Zwaailichten - Compas - Veiligheidsmes - Magneet
Kort samengevat
- Altijd bij de hand: P1 op een AA-batterij.
- Zo fel mogelijk: HP1 of HP2.
- Ver of breed schijnen: Z1, of de 2-in-1 als u ook een werklamp wilt.
- Handen vrij: de hoofdlamp met bewegingssensor.
- Voor de auto of het noodpakket: S1 of S2 met zonnepaneel.
Alle modellen vindt u bij onze zaklampen. En vergeet niet: een zaklamp is geen vervanging voor goede verlichting op uw fiets. Fijne, goed verlichte herfstavonden!
